Ból w klatce piersiowej, nerwowość - co to oznacza?

Witam, żona ma 33 lata, miewa czasami bóle w klatce piersiowej, ból jest uciskowy. Kiedy leży i odpoczywa też ją boli. Miała wcześniej problemy z tarczycą i ostre zapalenie ucha. Często się też denerwuje. Nie może złapać powietrza, jak jest na dworze i chodzi, to jej przechodzi.
ponad rok temu

Szanowny Panie,

Niestety na podstawie informacji, które Pan przedstawił, nie można określić, gdzie leży przyczyna problemów Pańskiej żony. Mogą to być problemy kardiologiczne, nerwicowe (na co wskazywałoby ustępowanie dolegliwości na świeżym powietrzu) lub dolegliwości na tle zaburzeń poziomu hormonów tarczycy (niestety, nie napisał Pan dokładniej, jaka choroba tarczycy dotyczy Pana żony).
Proponuję skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego bądź internisty, którzy z pewnością określą przyczynę dolegliwości, co pozwoli pomóc Pańskiej żonie.