Ból w klatce piersiowej po leczeniu zapalenia płuc

Witam! Dwa tygodnie temu stwierdzona u mnie zapalenie płuc (badanie krwi wykazało, że mam 70% bakterii w organizmie) i dostałem antybiotyk. Po 4 dniach przyjmowania antybiotyku poczułem się tylko trochę lepiej i poszedłem kolejny raz do lekarza. Po badaniu krwi okazało się, że poziom bakterii w organizmie wzrost do 128% i dostałem inny antybiotyk. Po 3 dniach od przyjmowania kolejnego leku dostałem taki silny ból w klatce piersiowej tak właściwie z prawej strony i też na plecach z tej samej strony. Ból ten następuje w przypadku kaszlania i głębokiego oddechu. Bylem kolejny raz u lekarza okazało się, że mam już niewiele bakterii w organizmie (6%), lekarz nic nie słyszała w płucach, ale ból mam w dalszym ciągu. Doktor powiedziała, że to może być po prostu mięsień, ale to już trwa 6 dni. Czy jest to możliwe, żeby ten ból pochodził od mięśni czy może jest to jakieś powikłanie po zapaleniu płuc?

Witam!
Opisane dolegliwości mogą sugerować ból opłucnowy, który może wynikać z przebytego zapalenia płuc. Jeśli nie ma gorączki ani innych cech stanu zapalnego płuc, nie ma zmian osłuchowych a wskaźniki stanu zapalnego (OB,CRP) są ujemne to można traktować to zapalenie płuc jak wyleczone. W związku z tym w leczeniu tego bólu wystarczy stosować leki przeciwbólowe. Jeśli kaszel jest produktywny to wskazane jest stosowanie leków wykrztuśnych. Jeśli występują cechy zapalenia to warto wykonać zdjęcie klatki piersiowej lub skierować do szpitala. Jeśli ból nie ustąpi w ciągu kilku dni, konieczna jest ponowna wizyta kontrolna u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam serdecznie!