Ból w klatce piersiowej po uderzeniu

Witam, Dwa tygodnie temu podczas gry dostałem piłka w klatkę piersiowa. Ból delikatnie ustąpił ale przy oddychaniu,kichaniu ból jest czasem silniejszy. Czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogło dojść nawet do złamania żeber, ale opis bardziej sugeruje stłuczenie. Jeśli bóle nie ustąpią lub sie nasilą sugeruję wizyte u lekarza.
Pozdrawiam