Ból w klatce piersiowej po wypiciu kawy i napojów energetycznych

Witam, po wypiciu napoju z kofeiną (kawa, energetyk, czasem mocna herbata) pojawiają się u mnie bóle o charakterze zaciskającym w klatce piersiowej a wraz z nimi tępy ból lewego barku oraz lewej strony żuchwy.Wyniki EKG i badań laboratoryjnych zleconych przez lekarza są w normie, bardzo dobrze toleruję wysiłek fizyczny (dużo biegam, często robię treningi interwałowe w czasie których dochodzę do prawie 100%HR max). Jestem obciążony rodzinnie, czy powinienem wykonać bardziej szczegółowe badania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim powinien Pan zrezygnować z picia napojów zawierających kofeinę. Warto jednak skonsultować się ze specjalistą kardiologiem. Jeśli wykluczone zostaną przyczyny sercowo-naczyniowe, warto pomyśleć nad schorzeniami górnego odcinka przewodu pokarmowego.