Ból w klatce piersiowej, pod pachami i niepojące żyły na piersiach - co to może być?

Witam bardzo serdecznie! Proszę o pomoc! Mam 23 lata i 14 miesiecy temu urodziłam córeczkę :) W chwili obecnej mam problem, który mnie bardzo niepokoi. Czuję ból w klatce piersiowej (można to określić jako ucisk) i w okolicach pach, zatyka mi uszy i mam wrażenie, że mam ciężką głowę! Oprócz tego pojawiły mi się niepokojące żyły na klatce piersiowej i dwie na piersiach, ale mnie nie bolą, choć wyczuwalne są zgrubienia. Bardzo się, boję, że to może być ciąża, choć zabezpieczamy się z mężem. Biorę tabletki antykoncepcyjne i dostałam okres... Nie wiem, co to może być. Proszę o pmoc! Wiem, że ciężko coś powiedzieć nie widząc pacjenta, ale proszę o radę... Dziękuję.

Witam serdecznie!

Piersi po porodzie ulegają różnym przemianom, szczególnie jeśli Pani karmiła lub karmi dziecko piersią (niejednorodność miąższu piersi, czyli zgrubienia, a także poszerzenie żył podskórnych na piersiach). Szkoda, że nie napisała Pani od kiedy pojawiły się dolegliwości. Ból w klatce piersiowej może mieć różne przyczyny (stan zapalny, problemy z przewodem pokarmowym, układem kostnym itp). Ból w okolicy pach może wskazywać na ewentualne podłoże zapalne.

Uważam, że powinna Pani odwiedzić lekarza - na początek może być lekarz rodzinny, który Panią zbada i zaleci konieczne badania (myślę, że warto byłoby oznaczyć morfologię krwi, poziom glukozy oraz CRP). Jeżeli mimo wszystko podejrzewa Pani ciążę, proszę najlepiej wykonać test ciążowy, a na pewno odwiedzić także lekarza ginekologa.