Ból w klatce piersiowej podczas głębszego oddechu u 23-latki

Od tygodnia występuje u mnie ból w klatce piersiowej po lewej stronie podczas głębszego oddechu. Ból z czasem znacznie się nasilił. Dodatkowo ból występuje przy gwałtownym ruchu. Najbardziej odczuwalny jest, gdy leżę na wznak i próbuję podnieść się z łóżka. Mam problem z wyprostowaniem pleców i czuję, że odcinek piersiowy kręgosłupa jest strasznie sztywny. Co może być tego przyczyną? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Bóle w klatce piersowej mają wiele przyczyn: sercowe, płucne, kostne, mięśniowe, nerwowe, mogą nawet pochodzić z przewodu pokarmowego. Wskazne wykonanie rtg kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego.
Pozdrawiam