Ból w klatce piersiowej, problem z oddechem itd

Witam! Mam 22 lata. Mam ze soba problem, nie wiem, co się dzieje z moim organiznmem. Od 2 miesięcy boli mnie w klalce piersowej lewa prawa strona, za każdym razem ból jest inny, kłuje, ściska, piecze, zawroty głowy, ból głowy, czasami miewałam problem z oddechem. Praktycznie to już mi przeszło, natomiast doszły częste drętwienia twarzy, tzn. wokół oczu i nosa, ból lewej ręki, ból oczu. Byłam u lekarza, miałam robione ekg, badał mnie kardilog. Mówił, ze to nerwica (to było miesiąc temu), biorę lek. Czasami jest lepiej, czasami gorzej, a czasem tragedia. Bardzo się boję, każdego dnia myśle o tym, że mam coś z sercem. Ogólnie badania krwi, moczu, ekg - okej, nie mam nadciśnienia, mam 161 wzrostu i ważę 48 kg. Co mi dolega? Już nie wiem, gdzie iść do lekarza? Proszę o jakąś pomoc (nie wiem, czy te wszystkie dolegliwości to JEDNOŚĆ).
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli przeprowadzone badanie lekarskie oraz badania dodatkowe nie wykazują somatycznej przyczyny dolegliwości, można przyjąć ich podłoże psychologiczne. Przeciążenie stresem, konflikty psychiczne mogą się objawiać w postaci dolegliwości fizycznych. Na zaburzenia nerwicowe wskazują w szczególności dolegliwości niespecyficzne, o zmienym charakterze i nasileniu. Mówimy wtedy o zaburzeniu somatyzacyjnym. Pacjenci często nie dowierzają diagnozie lekarskiej, co prowadzi do kolejnych konsultacji, a czasem prób "samoleczenia". Nie powinna Pani jednak lekceważyć wpływu psychiki na własne zdrowie. Polecam Pani wizytę u lekarza psychiatry. Przyjmowanie leków uspokajających jest skuteczne w niewielkim zakresie, a podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia.