Ból w klatce piersiowej przy połykaniu pokarmu

Witam. 4 dni temu pojawiła się dolegliwość - ból w klatce promieniujący w stronę pleców przy połykaniu pokarmu. 4 dni temu miałem usuwaną ósemkę, węzły chłonne szyi wciąż są lekko powiększone. Prześwietlenie klatki niczego nie wykazało, tak jak badanie krwi. Lekarz rodzinny kazał nic z tym nie robić, jednak ból jest nieprzyjemny. Ból pojawia się niekiedy także przy głębokim oddychaniu. Dodatkowo dziąsła są lekko nabrzmiałe i wrażliwe, czuć to zwłaszcza przy szczotkowaniu.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie. Usuwanie ósemki jest wbrew pozorom dość traumatyzującym zabiegiem, po którym organizm potrzebuje czasu na regenerację. jeśli rtg i badania krwi nie wykazały odchyleń od normy - nie ma powodów do niepokoju. Proszę spróbować przyjmować pokarmy w postaci płynnej, przecieranej czy miksowanej. Powinno przynieść to zniwelowanie dolegliwości bólowych.

Bóle po usunięciu zęba, szczególnie ósemki, potrafią utrzymywać się jeszcze długi czas po zabiegu. Pana dolegliwości mogą być związane z zapaleniem przełyku spowodowanym przez przyjmowanie leków przeciwbólowych. Proponuje ograniczenie ich spożywania i leki typu: Ranigast, Controloc

powodów może być wiele ale ja zacząłbym do leczenia nystatyną - tzn lekiem p/grzybiczym.- za objawy może tu odpowiadać miejscowe zapalenie spowodowane plesniakami na tylnej ścianie gardła. jesli to nie pomoże to laryngolog powinien obejrzeć dokładnie gardło..
pozdrawiam
Marcin Koncewicz