Ból w klatce piersiowej u 28-latki

Witam od kilku tygodni występuje u mnie ból w klatce piersiowej raz z lewej raz z prawej strony (klucie) które czasem promieniuje do obojczyka. Dodam że mam 28 lat, pale papierosy, i mam BMI 28. Podczas szybkiego spaceru lub wyjścia na 3 piętro miewam zadyszke. Jakie badania powinnam zrobić aby upewnić się jak pracuje serce? Dodam że w mojej rodzinie z pokolenia występuje zawał, i nadciśnienie. Dziękuję Kasia

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
proszę udać się do kardiologa który Pania osłucha i zleci konieczne badania, Warto tez unormować masę ciała, być może zadyszka jest z powodu nadwagi.
Pozdrawiam