Ból w kolanie i wynik USG stawu kolanowego

Mam 40 lat i nadwagę z którą walczę (było 150 jest 127 cel pon. 100 kg). Pływam, jeźdzę na rowerze, biegam. Ostatnio wdał mi sieę ból w prawym kolanie. Zrobiłem USG - oto wynik - W zachyłku nadrzepkowym płyn 2mm i przerost błony maziowej 6mm. Zmiany zwyrodnieniowe chrząstki pow. stawowej miernego stopnia. Zaburzenia echostruktury rogu przedniego miernego stopnia Łąkotki przyśrodkowej. Inne cechy - ok. Pytanie - jakie sporty mogę uprawiać i jak zabezpieczyć łąkotkę przed poważniejszym urazem?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie. Do tego czasu należy wyeliminować ćwiczenia obciążające staw kolanowy.