Ból w kościach, ciągłe zmęczenie i nadwaga

moje pytanie= od dość dłuższego czasu odczuwam ból w kościach , przede wszystkim w pachwinach , kolanach i lędźwiach.Jestem otyła, chrapie i zgrzytam zębami, co do jedzenia to mogę nie jeść przez cały dzień i trochę na wieczór,lubię słodycze, uprawiam od czasu do czasu sport, dużo chodzę,codziennie do pracy 3 km w jedną stronę,ale i tak nie mogę schudnąć.Prosze o pomoc i wskazówki.Ewa

Pani Ewo aby skutecznie schudna nalezy przedewszystkim zdrowo sie odżywiać ( warzywa, owoce, chude mięso, ryby, nabiał , produktu z pełnego ziarna, woda, dobre tłuszcze ).Prosze pamiętać że organizm potrzebuje jedzenia "paliwa" od samego rana ( nawet gdy my nieodczuwamy głodu). Proponuje zacząć dzien od śniadania, następnie co 3-4 godziny posiłki ( 2 przekaski , obiad i delikatna kolacja). Nie zapominamy również o wodzie ok. 1,5- 2 litów dziennie. Wóczas codzienny spacer do pracy będzie przynosił efekty.
Prosze w pierwszych 2 tygodniach wyeliminować z diety "gluten" ( jest w produktach zbożowych - pszenica, żyto, jeczmień, owies, orkisz) i pamietać o wodzie, aby dobrze oczyścić oraganizm ) oczywiście równiez nie jemy słodyczy, unikamy cukru i nopoji gazowanych