Ból w kręgosłupie lędźwiowym

Odczuwam ból w plecach /kregosłup ledzwiowy po prawej stronie .Połączyłam to z wysiłkiem w ogrodzie . Nalozyły sie jeszcze objawy rozpierania i wzdecia w prawym podbrzuszu . Wykonałam USG . Wszystko w jamie brzusznej ok ale ... 2 powiekszone wezły chłonne w okolicach aorty brzusznej i kręgosłupa . Zalecono dalszą diagnostykę . Lekarz rodzinny zapytał czy schudłam ostatnio i zbagatelizował wynik usg.Co mam robić bo chyba nie czekac pół roku na powtórne badanie

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, powiększone węzły chłonne mogą być przede wszystkim objawem infekcji, dla pewności może pani wykonać badanie ogólne moczu i skonsultować się z ginekologiem, można również wykonać badanie RTG i wykluczyć zmiany zwyrodnieniowe kości.
Obserwacja i kontrola za 6 mies. jest również prawidłowym postępowaniem.