Ból w kroczu po wytrysku. Czy to problemy z prostatą?

Witam. Mam ból w kroczu po wytrysku, w czasie podniecenia, gdy członek mi staje, to boli mnie strasznie w okolicy cewki moczowej. Czy to może być zapalenie gruczołu krokowego? Robiłem badania i nic nie wykazało. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

nie napisał Pan, jakie badania Pan robił, i jaki był ich wynik. Czy jest to zapalenie prostaty - raczej nie, ale nie mogę tego wykluczyć. Z pewnością ból w tej okolicy nie jest prawidłowością i wymaga Pan dokładnej diagnostyki urologicznej.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

rozumiemy zaniepokojenie spowodowane Pana dolegliwościami. Pana mogą być objawem zapalenia gruczołu krokowego (prostaty), które może przebiegać z różnym stopniem nasilenia. Proszę zwrócić także uwagę, czy objawy występują podczas innych czynności takich jak np. oddawanie moczu, oddawanie stolca. Podczas zapalenia gruczołu krokowego zaobserwować można również problemy dyzuryczne związane z nagłą potrzebą oddania moczu czy problemem z oddaniem moczu. Najodpowiedniejsze w Pana przypadku będzie poszerzenie diagnostyki w celu wykluczenia innych chorób, które mogą się podobnie objawiać. Innymi chorobami o zbliżonych dolegliwościach mogą być np. Zapalenie cewki moczowej, objawiające się właśnie jej bolesnością; obecność chorób przenoszonych drogą płciową; zapalenie bądź wystąpienie niedrożności dróg wyprowadzających nasienie. Problemy związane z tym bólem mogą wiązać się także z podłożem natury psychicznej, dlatego tak ważna jest dalsza diagnostyka i podjęcie odpowiedniego leczenia. Proponuję udać się do urologa i wykonać badanie wydzieliny gruczołu krokowego, jeśli badano tylko posiew moczu, jeśli wynik wciąż będzie ujemny konieczne może stać się wykonanie badań wykluczających choroby płciowe, a nawet biopsji w celu wykluczenia raka prostaty.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-chorob-prostat

https://portal.abczdrowie.pl/gruczol-prostaty

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-choroby-prostaty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.