Ból w krzyżu - czy to może być objaw ciąży?

Zrobiłam 2 testy ciążowe i każdy wynik był negatywny. Testy zostały zrobione ponad 2 tygodnie po stosunku. Dokuczają mi ostatnio bóle w krzyżu, których wcześniej nie odczuwałam. Czuję się osłabiona. Zastanawiam się, czy może powyższe objawy to efekt okresu, który jest inny niż zwykle. Krwawienie jest niewielkie i dlatego boję się, że mogło dojść do zapłodnienia. Czy możliwe jest, by w 2. lub 3. tygodniu ciąży mieć już bóle krzyża?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Możliwe, że zaszła Pani w ciążę, ale bardziej prawdopodobne jest to, że ból w krzyżu towarzyszy po prostu miesiączce - tym bardziej, że testy dały wynik negatwny. Ból w krzyżu podaczas ciąży natomiast może (nie musi!) świadczyć o zagrożeniu dla dziecka, dlatego powinien być zawsze skonsultowany (oczywiście na żywo) z lekarzem. Radzę ponownie wykonać test, jeśli krwawienie nie będzie obfite.

Pozdrawiam serdecznie!