Ból w lewej piersi: Co to może oznaczać?

Witam.

Mam 19 lat. Jak przycisnę z boku lewej piersi czuję ból, pierś jest też troszkę powiększona i jak się dotykam to mam uczucie jakby tam mała kuleczka była. Co to może oznaczać? Poczułam ból jak raz się dotknęłam, lecz dzień wcześniej chłopak mnie ścisnął trochę, czy to ma coś z tym wspólnego?

Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować zmianę organiczną piersi.
Przed 20. rokiem życiem najczęstszymi zmianami organicznymi są zmiany łagodne typu torbieli czy włókniakogruczolaka lub mastopatia.
Aby określić dokładną przyczynę konieczne jest badanie fizykalne piersi oraz badanie USG. Po ustaleniu wstępnej przyczyny będzie możliwe wdrożenie leczenia lub poszerzenie diagnostyki.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl