Ból w lewej piersi - czy to coś złego?

Dzień dobry! Od 2-3 dni boli mnie lewa pierś w okolicy pachy. Jestem 2 tygodnie przed miesiączką. W poprzednim miesiącu też tak samo bolała mnie lewa pierś na 2-1,5 tygodnia przed okresem. Co to może być? Czy to coś groźnego? Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!

Ból okolicy pachy oraz piersi zazwyczaj wynika ze zmian hormonalnych. Czasami może też świadczyć o infekcji, toczącej się w okolicy piersi lub pachy. Proponuję odwiedzić lekarza, najlepiej swojego ginekologa, który zbada Panią i w razie wskazań zaleci dodatkowe badania - USG, badania hormonalne.

Pozdrawiam!