Ból w łokciu po uderzeniu

Od ponad miesiąca mam ból w łokciu lewej reki, który nastąpił poprzez uderzenie o twardą kanciastą powierzchnię. Powinienem dodać, że również intensywnie ćwiczę na siłowni, jednak ból wymusił na mnie przerwę, którą mam od już ponad tydzień. Rękę staram się smarować specjalnym żelem z 5% paracetamolem na obrzęki, urazy i usztywniam bandażem elastycznym, jednak ból nie przechodzi. Wprawdzie zmalał, ale wciąż jest odczuwalny. Nie było obrzęku w okolicy łokcia. Czy powinienem zgłosić się do lekarza po poradę, czy ból minie. Proszę o poradę...

Lek. Paweł Baljon

Witam Pana serdecznie, trudno jest ocenić możliwe powikłania po wspomnianym urazie na odległość. Oczywiście istnieje szansa, że doznany uraz wywołał tylko opuchliznę i wynikający z niej ból, jednak możliwe są także inne zdarzenia. Proponuje jak najszybsze udanie się do lekarza. By wykluczyć poważniejszy proces należy wykonać zdjęcie RTG kończyny i dopiero na jego podstawie można dalej diagnozować uraz. Proszę nie bagatelizować objawów, okolice stawu łokciowego są bardzo podatne na złamania i ciężkie urazy. Wykonanie wspomnianych badań pozwoli ustalić dalsze postępowanie w obecnej sytuacji.