Ból w łydkach i na dole pleców przy leku Cyklokapron

witam. Mam bardzo obfite miesiączki i dostałam lek o nazwie Cyklokapron 500 ( Tranexamic Acid) Biorę ten lek drugi miesiąc w czasie trwania miesiączki . Gdy zażyłam go pierwszy raz i teraz drugi odczuwam duży ból w łydkach a w tym miesiącu jeszcze zaczęły się bóle na dole pleców? Czytałam przeciwwskazania ale nic tam nie pisze o takich objawach. Mówiłam o tym lekarzowi ale raczej zignorował to. Proszę o rade czy ten lek może powodować takie bóle w nogach i czy jest bezpieczny dla mnie ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wykluczenie zakrzepicy. Proszę koniecznie udać się ponownie do lekarza ginekologa lub lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.