Ból w miejscu ugryzienia psa

Rano ugryzł mnie pies.Pies jest mój szczepiony.To było lekkie draśnięcie ale ząb widać na policzku około 1 mm.Boli mnie gdy spuszczam głowę na dół albo jak dotykam jest jak siniak..Co mam robić.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Skóra na twarzy jest bardzo dobrze unaczyniona i stąd tendencja do puchnięcia i bolesności nawet drobnych ran. Jeżeli zadrapanie jest tylko powierzchowne, to ważne jest przede wszystkim odkażenie rany. Miejscowo można zastosować żel przeciwbólowy, np. Fastum. W przypadku zropienia rany i znacznego nasilenia dolegliwości konieczny może się okazać kontakt z chirurgiem.