Ból w miejscu wszycia siatki po operacji przepukliny pachwinowej

Witam. Jestem 3 lata po operacji przepukliny pachwinowej z metodą użycia siatki.Od dłuższego czasu boli mnie w miejscu wszycia siatki, zwłaszcza w pozycji siedzącej. Chirurg operujący sprawdził to miejsce dokładni miesiąc temu i stwierdził że wszystko ok. Było robione usg tego miejsca i tez wszystko ok. jedynie co powiedział że może być uszkodzony jakiś nerw lub ucisk nerwu przez siatkę. Proszę o sugestię jak pozbyć się tego bólu lub do jakiego specjalisty się udać?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

niestety czasami nerwy będące w tej okolicy mogą być uciskane przez materiał obcy jakim jest siatka. Są to czasem na tyle drobne nerwy, że ich zidentyfikowanie podczas operacji może być niemożliwe. Inna możliwością jest, że podczas gojenia się rany nerwy te zostały wciągnięte w nowo tworzącą się bliznę. Proponowałabym na początek miejscowe leki w postaci kremów bądź maści przeciwbólowych oraz ewentualnie doustne leki przeciw bólowe. Jeśli to nie pomoże to można spróbować wykonać blokadę farmakologiczną tego miejsca.
Radziłabym jednak porozmawiać o tych kwestiach z chirurgiem który operował jakie inne rozwiązanie poza sprawdzeniem tego miejsca proponuje. Niestety miejsce zoperowane nie jest juz nigdy " jak nowe" .

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Witam
Problem już chyba opisywałem. Niektóre siatki po pewnym czasie obkurczają się i drażnią tkanki, do których zostały mocowane. Możliwe jest również wytworzenie tzw nerwiaka jednego z trzech nerwów przebiegających przez kanał pachwinowy. Niestety jest to dolegliwość związana z użyciem siatki. Pomoc jest trudna. Naprawy może dokonać tylko chirurg. Należy usunąć fragment siatki lub uszkodzonego nerwu, ale nie jest to łatwe. Wykonałem to w 4 przypadkach z 50 % powodzeniem. Życzę szczęścia.