Ból w mostku pojawiający się codziennie

Od kilku tygodni boli mnie serce, odczuwam ból codziennie, najczęściej w ciągu dnia. Oprócz tego, gdy mocniej dotykam miejsca w okolicy serca też mnie one bolą. Lekki ból odczuwam także na plecach w pobliżu łopatki. Robiłam ekg i wykazało, że mam powiększony lewy przedsionek, ale mój lekarz rodzinny powiedział, że to tylko komputerowa diagnoza i nie mam się co martwić, skierował mnie do kardiologa, ale na wizytę muszę trochę poczekać. Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Dolegliwości bólowe zlokalizowane za mostkiem u osób w Pani grupie wiekowej mają często charakter psychogenny - wynikają z przewlekłego stresu, przemęczenia. Ból w klatce piersiowej nasilający się przy palpacji żeber, może wskazywać na zapalenie przyczepów mostkowych chrząstek żeber (zespół Tietze'a) lub nerwoból międzyżebrowy. Dobre efekty lecznicze w tego typu dolegliowściach przynosi stosowanie miejscowo maści zawierających niesterydowe leki przeciwzapalne.