Ból w nogach u 72-latki

Witam! Mam bardzo często ból w nogach w różnych ich częściach (łydki ,zgięcia w stawie stopowym, z tyłu stawu kolanowego itp).Jest to ból uniemożliwiający się poruszanie i występuje w czasie spania. Zauważyłam,że ból pojawia się po dłuższym siedzeniu np.przy stole , jazda w samochodzie.Często ból wywołuje dłuższe chodzenie. Ból kojarzy mi się ze skręcaniem żył . Czasami ból powoduje samoczynne prostowanie któregoś palca w stopach, bądż widoczne uwypuklenie łydki. Czy to są problemy z krążeniem . Leczę się na nadciśnienie( jestem po udarze krwotocznym). Jakie powinnam zrobić badania i do jakiego udać się lekarza specjalisty

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udać się do reumatologa, który wykonania odpowiednie badania oraz może postawić rozpoznanie. Pozdrawiam.