Ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Witam, od dłuższego czasu odczuwam bóle głównie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Problem polega na tym, że mam problemy np. ze schylaniem się, pochylaniem, po dłuższym siedzeniu albo leżeniu odczuwam coś jakby mięśnie były bardzo ponapinane (ale to tylko moje takie odczucie). Często miałem problem ze wstaniem czy to z fotela, czy z łóżka. Ortopeda, u którego byłem z tym problemem, najpierw wysłał mnie na zabiegi, które nic nie pomogły, później na rezonans magnetyczny.

Oto wynik badania: Badanie MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa wykonane w obrazach T1 i T2 - zależnych, w płaszczyznach strzałkowych i czołowych. Lordoza lędźwiowa spłycona. Nierówność płytek nasadowych z guzkami Schmorla w dolnym odcinku piersiowym. Zwężone przestrzenie międzykręgowe Th11-12 i Th12-L1 oraz L4-L5, ze zmianami degeneratywnymi w krążkach międzykręgowych. Na poziomie Th11-12 zmiany przeciążeniowe szpiku i dyskretne uwypuklenie krążka międzykręgowego z modelowaniem worka oponowego. Na poziomie L4-L5 niewielka, centralno-dwuboczna protruzja tarczki międzykręgowej uciskająca przednią ścianę worka oponowego. Krążki międzykręgowe L5-S6 hipoplastyczne, o prawidłowym sygnale. Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego bez zmian. Otwory międzykręgowe wolne.

Bardzo proszę o przystępną, zrozumiałą interpretację tego i o jakieś rady, ponieważ w znacznym stopniu zaczyna mi to utrudniać codzienne funkcjonowanie, a lekarz ortopeda gdy zobaczył wynik, powiedział mi tylko, że dysk się wysuwa i że pozostają mi tabletki i zabiegi...

Witam!
Opis objawów oraz wynik MR sugerują zespół korzeniowy powstały na skutek zmian o charakterze dyskopatii. W tej sytuacji leczenie opiera się na rehabilitacji oraz lekach miorelaksacyjnych oraz o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Niestety nic więcej nie można zaoferować. Problem można skonsultować również z neurologiem w celu dobrania odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!