Ból w okolicach klatki piersiowej po antybiotykoterapii

Witam Kilka dni temu bardzo źle się czułem. Poszedłem zatem do lekarza pierwszego kontaktu, który stwierdził że nie jest to nic groźnego i otrzymałem antybiotyk. Mniej więcej w połowie kuracji (dostałem ją na 5 dni) zacząłem odczuwać dziwny ból w okolicach klatki piersiowej (chyba przełyk). Podczas posiłków ból się nasila. Występuje także puste odbijanie, jednak nie jest ono "kwaśne". Co to może być? Czy to możliwe, aby podrażnił sobie przełyk lekami?

Aleksander Ropielewski

Jest to bardoz możliwe. Antybiotyki zaburzają smak i mogą zmniejszać apetyt jak też powodować opisywane przez Pana nieprzyjemnne dolegliwości. Ważne jest aby stosować probiotyki podczas antybiotykoterapii, a jeżeli nie toleruje Pan opisanych objawów proszę przerwać leczenie i zgłosić się do lekarza celem jego modyfikacji.