Ból w okolicach odbytu po długotrwałym siedzeniu

Jako student bardzo dlugo siedzie czy to na wykladach czy uczac sie. Z tego powodu, jak podejrzewam, odczuwam dyskomfort w okolicach odbytu, miejsce to stalo sie wrazliwsze niz zawsze. W czasie przerwy wakacyjnej problem zniknal a teraz powoli powraca. Co to moze byc za rodzaj dolegliwosci? Co moge z tym zrobic? Z tego co zauwazylem ruch w pewien sposob ogranicza ten problem. Ograniczenie siedzenia chyba tez by pomoglo, ale ciezko to zweryfikowac.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobnie pojawiły się u Pana żylaki odbytu. Wskazana konsultacja z chirurgiem - proktologiem. Do czasu wizyty profilaktycznie, w celu zminimalizowania dolegliwości może Pan stosować maści doodbytnicze - Aesculan, Proktis M, Posterisan, Procto-Glyvenol lub podobne.