Ból w okolicach piszczeli po bieganiu

Witam mam na imie Paweł. Moim problemem jest ból w okolicach piszczeli, kiedy w ubiegłym roku zacząłem więcej biegać teraz ten ból się nasilił i czuje go już przy troche szybszym chodzeniu, nie moge biegać bo odrazu czuje ból i przód piszczeli jest bardzo napięty mimo że prowadze rozgrzewki zawsze przed i po bieganiu. nie wiem do jakiego lekarza moge się udać z tym problemem, zwłaszcza że musze szybko wrócić do formy bo niedługo zdaje egzamin sprawnościowy, bardzo prosze o pomoc.

Opis Pana dolegliwosći może dotyczyć jednostki chorobowej opisywanej jako:
MTSS definiowany jest jako zespół przeciążeniowy, lub mikrourazowy w obrębie goleni, pojawiający się w wyniku braku odpowiedniej reakcji naprawczej organizmu na czynniki uszkadające (specyficzne dla danej aktywności sportowej).

Najczęstszym objawem opisywanym przez pacjenta jest rozlany ból w okolicy środkowej i dolnej części goleni pojawiający się podczas obciążenia, wysiłku fizycznego. W zależności od stadium patologii, ból w stanie ostrym może być obecny już przy niewielkich obciążeniach i odczuwalny podczas spoczynku. Najczęściej jednak pacjenci zgłaszają się na konsultacje we wczesnej fazie kiedy ból pojawia się na początku ćwiczeń i stopniowo ustępuje w miarę progresji, lub podczas odpoczynku.

Najlepsze lekarstwo odpoczynek
Problem nalezy skonsultowac z lekarzem ortopeda azeby wykluczyć zespół ciasnoty przedziałów powięziowych - który niestety może być groźny dla zdrowia, a nawet w drastycznych przypadkach życia (funkcjonowania) pacjenta