Ból w okolicach tarczycy

Witam.Czy tarczyca boli?mam tarczycę i czuję lekki ból po p.rawej stronie szyi
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powiększona tarczyca może powodować uczucie dyskomfortu, bólu szyi, wrażenie uwierania przez kołnierzyk, dławienia w gardle, kłopoty przy połykaniu i oddychaniu. Możemy sami zauważyć w lustrze, że tarczyca jest większa niż wcześniej lub pojawił się guzek.