Ból w okolicach zęba ósemki

Witam, od trzech dni odczuwam ból w okolicach zęba ósemki. Bie jest to sam ból zęba co poprostu ból za zębem, taki jakby cześć juz policzka ale bardziej w tylnej części. Wczesniej juz występował taki ból ale znikał on po dwóch dniach. Dodatkowo występuje ból w tamtym miejscu podczas przełykania śliny jak i problemy z szerszym otwarciem ust. Z czym może wiązać się problem?

Dzień dobry, Pani ósemka ma za mało miejsca do wyrżnięcia się. Na tylnej części zęba leży miękka śluzówka, a za zębem jest kieszń zębowa. Cała ta okolica jest bardzo podatna na zbieranie się płytki nazębnej, resztek jedzenia, i na inwazję bakteryjną. Bardzo szybko powstaje stan zapalny, który może rozprzestrzeniać się do gardła i na niższe struktury. Dlatego musi Pani udać się do stomatologa. Możliwe, że trzeba będzie ząb usunąć
.

Najprawdopodobniej jest to utrudnione wyżynanie się zęba 8 , proszę zgłosić sie do lek.stom celem weryfikacji i być może usunięcia zęba , jeżeli to jest to , to objawy będą się powtarzać