Ból w okolicy blizny po cesarskim cięciu po upadku z ławki

Witam. 4 miesiace temu urodzilam dziecko przez cesarskie ciecie. Miesiac po porodzie moj facet zepchnal mnie z lawki z calej sily i od tej pory oktopnie boli mnie brzuch tam gdzie mialam cesarke. Czy mogl mi cos uszkodzic?? Co moze byc powodem tk silnych bolow?? Prosze mi pomoc.

Trudno mi określić co mogło się wydarzyć bez bezpośredniego badania. Może to tylko niewielkie nadwyrężenie mięśni brzucha w okolicy blizny po cięciu cesarskim. Takie dolegliwości powinny samoistnie ustąpić. Jeśli jednak do tego nie dojdzie trzeba w tej sprawie skonsultować się najlepiej bezpośrednio z chirurgiem ogólnym, który w pierwszej kolejności musi wykluczyć przyczynę dolegliwości w postaci występowania przepukliny.

Witam. To niedopuszczalne zachowanie - facet powinien być skreślony !!! Oczywiście mogło dojść do jakiś uszkodzeń i dlatego skoro boli to trzeba pokazać się u chirurga, zrobićUSG. Bóle nie muszą jednak być spowodowane urazem - ostatnio miałem pacjentkę, z endometriozą w ranie operacyjnej po CC - to rzadkie lecz możliwe powikłanie.

Potrzebna kontrola lekarska (na początki ginekolog, potem ew.chirurg) - tylko bezpośrednia ocena może wskazać na istniejące uszkodzenia, których wykluczyć nie można po taki zdarzeniu.
Należy rozważyć także charakter zdarzenia!