Ból w okolicy blizny po wyciętym 10 lat temu wyrostku robaczkowym

Witam. Moim problemem jest ból w okolicach blizny po wyciętym około 10lat temu wyrostku. Jak naciskam to ból nie do wytrzymania. Dodam, że gdy jest zimno na dworze to odczuwam taki ból, że nie mogę iść. Czy ma to coś wspólnego z wyciętym wyroskiem robaczkowym?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Proszę zgłosić się do poradni chirurgicznej, konieczne jest pokazanie blizny specjaliście, mogą być też potrzebne dodatkowe badania. Ból może być bezpośrednio związany z przebytą operacją, świadczyć o przepuklinie w bliźnie lub o zrostach wewnątrzotrzewnowych. Może być też wynikiem przeczulicy na skórze i wymagać prostego leczenia miejscowego.