Ból w okolicy głowy, szczęki, ucha i skroni oraz prawidłowy wynik ronansu magnetycznego

mam problemy z bólem głowy/szczęki/ucha / skroni po lewej stronie. Ból nie jest migrena. Robiłam rezonans magnetyczny głowy w zeszłym roku i wszystko ok. Wyrwałam w październiku prawa górną ósemkę która rosłagłęboko- bardzo ściśniete zęby i krzywy zgryz. Coś mi strzela i przeskakuje w stawie żuchwy. Sam staw nie boli tylko wszystko dookoła . Szczęka często się blokuje i boje się szczerzej otwierać buzie . Nie mam żadnych innych objawów,czasem jakieś zawroty glowy i sztywnienie w karku

Witam. Z Pani opisu wynika, że cierpi Pani prawdopodobnie na zapalenie stawu skroniowo - żuchwowego lub utrudnione wyrzynanie ósemki. Potrzebna konsultacja stomatologiczna i zdjęcie rtg. najlepiej panoramiczne. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Problemy związane ze stawem skroniowo-żuchwowym są bardzo często przyczyną bardzo silnych dolegliwości bólowych. Należy niezwłocznie udać się do lekarza w celu dalszej diagnostyki zarówno problemów stawowych jak i wyrzynania zęba 8. Konieczne będzie wykonanie RTG panoramicznego ewentualnie tomografii komputerowej.