Ból w okolicy miejsca wkłucia po pobieraniu krwi

Dzisiaj rano miałem pobieraną krew do badania. Odczuwam ból w okolicy miejsca wkłucia tj. w zgięciu łokciowym, oraz innych częściach prawej ręki, jest ona trochę zdrętwiała oraz czuję mrowienie w palcach dłoni. Czuję także ciepło w ręce, prawa dłoń jest znacznie cieplejsza od lewej. W miejscu wkłucia nie powstał krwiak ani siniak, ale ślad po wkłuciu nie jest na żyle tylko obok niej. Nigdy wcześniej po pobieraniu krwi taki problem nie występował. Czy to normalne i dolegliwości ustąpią same?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Najprawdopodobniej objawy ustąpią same. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.