Ból w okolicy mostka podczas ruchu

Witam! Bol w okolicach mostka gdy chodze lub po wysilku fizycznym strasznie kluje mnie pod mostkiem na zlaczeniu zeber oraz gdy dotykam do mam tam taka jagby mala kuleczke ktora sie rusza i strzela co to moze byc?bylam u lekarza rodzinnego i powiedzial ze to jest dziedziczne . Mozna to leczyc?

Witam! Uczucie kłucia w okolicy mostka najczęściej związane jest z istnieniem tzw. newrobólu. W każdej sytuacji pojawienia się takiego bólu należy przede wszystkim wykluczyć ryzyko niedokrwienia mięśnia sercowego. Jeśli zostało one wykluczone przez lekarza POZ, nie ma powodów do niepokoju.