Ból w okolicy nerki i krwiomocz a wynik USG jamy brzusznej

Mam 22l. ostatnio dopadł mnie ostry ból w prawej nerce oraz krwiomocz. Wynik badania USG jamy brzusznej: Wątroba powiększona o wzmożonym echogramie miąższu. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, zawiera złogi. Trzustka niepowiększona o jednorodnym echogramie miąższu. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Nerki- prawidłowej wielkości, kształtu, położenia, bez cech zastoju i typowych cieni złogów. Warstwa miąższowa prawidłowej szerokości i echogeniczności. Proszę o interpr.

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
prawdopodobnie wydaliłaś złóg z tej nerki, niepokoi mnie wątroba, zgłoś się do hepatologa
pozdrawiam

Ból po prawej stronie mógł nie tylko pochodzić z nerki (objaw krwiomoczu mógł być związany ze schodzącym kamieniem z miedniczki nerkowej), ale też być spowodowanym przez kamicę pęcherzyka żółciowego. Dodatkowo radziłbym w chwili obecnej wykonać badanie ogólne moczu oraz radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem celem ustalenia planowego zabiegu usunięcia kamiczego pęcherzyka żólciowego. W tym celu trzeba udać się do lekarza prowadzącego, który podejmie odpowiednie działania.