Ból w okolicy nerki po wysiłku fizycznym

Witam, mam pytanie odnośnie bólu w okolicach prawej nerki w trakcie wysiłku fizycznego. Od mniej więcej 3 tygodni w trakcie treningu na siłowni czy innego intensywnego wysiłku pojawia sie u mnie ból z tyłu na wysokości prawej nerki. Ból jest dosyć absorbujący i nie daje o sobie zapomnieć ale gdy kończy sie trening ból ustaje. jaka może być przyczyna?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Sugeruję wykonać badania w kierunku kamicy nerkowej. Być może w trakcie wzmożonego wysiłku dochodzi do poruszania się kamieni nerkowych, co doprowadza do dolegliwości bólowych. W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu klinicznym lekarz zdecyduje czy wskazana jest konsultacja nefrologiczna. Należy wykonać badanie ogólne moczu i USG brzucha ze szczególnym uwzględnieniem układu moczowego.