Ból w okolicy prawej nerki i podwyższony poziom leukocytów w badaniu moczu

Od wczoraj pojawił się u mnie ból w okolicach prawej nerki, z tyłu, i ból jak gdyby w okolicach prawego jajnika. Na początku był to ból tępy, w nocy pulsujący, rano znów tępy. Skorzystałam z rady lekarza w poradni, który zlecił badanie moczu: w wyniku zwróciły uwagę leukocyty (duży). Czy to objawy kamicy? Czy do szpitala powinnam się zgłosić od razu czy też poczekać na poradę w przychodni w poniedziałek i np. z badania USG, niż od razu korzystać we skierowania do szpitala?

Witam. Wynik badania wskazuje na infekcję układu moczowego, która może towarzyszyć między innymi kamicy. Jeśli dolegliwości nie są znacznie nasilone może Pani skorzystać z porady lekarza w przychodni.