Ból w okolicy ścięgna Achillesa po wysiłku fizycznym

Od kilku miesięcy po wysiłku fizycznym odczuwam dyskomfort lub lekki ból w okolicy ścięgna Achilesa około 10 cm od przyczepu, po wewnętrznej stronie kończyny w Tym miejscu powstało lekkie zgrubienie, prosiłbym o podanie potencjalnej przyczyny tych dolegliwości, diagnostykę oraz możliwości niwelowania objawow

Trzeba wykonać usg, możliwe że to uszkodzenie/zapalenie ścięgna - jeśli badanie potwierdzi rozpoznanie to zwykle leczy się to diclofenakiem i oszczędzaniem ścięgnalprzez jakiś czas.