Ból w okolicy żołądka podczas biegania lub wchodzenia po schodach

Podczas wchodzenia po schodach lub biegania przez kilknaście sekund lub kilka minut dopada mnie przeszywający ból w okolicy żołądka. Czym może być on spowodowany?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Istnieje całe mnóstwo przyczyn, mogących powodować bóle w górnej części brzucha. Opisywany objaw może być po prostu banalną kolką wywołaną wysiłkiem, jednak aby być tego pewnym, należy najpierw wykluczyć inne, poważniejsze przyczyny. Dolegliwości wcale nie muszą wiązać się z nieprawidłowościami ze strony narządów jamy brzusznej - równie dobrze ich źródłem może być klatka piersiowa (na przykład serce). Bez dokładnego badania i informacji na temat bólu (np. czy gdzieś promieniuje, czy towarzyszą mu inne objawy) nie można postawić rozpoznania. Proszę wybrać się do lekarza, który zbada Panią/Pana i ewentualnie podejmie dalsze kroki diagnostyczne.