Ból w okolicy żuchwy i stan zapalny

W czwartek wieczorem podczas jedzenia jabłka poczułam ból przy żuchwie. Ból występuje przy otwieraniu ust, ziewaniu. Ból powoli ustępuje, ale chciałabym wiedzieć co to mogło być. Dodam, że rok temu podczas jedzenia bułki zablokowała mi się szczęka i dopiero po chwili mogłam normalnie zamknąć usta. Byłam u chirurga szczękowego, powiedział mi, że mam tam stan zapalny - zapisał tabletki i powiedział, ze takie coś może mi sie zdarzać i mam uważać.

Ma Pani artropatię stawu skroniowo żuchwowego z jednej lub obu stron. Leczenie jest bardzo kłopotliwe i długotrwałe. Może być fizykalne, zachowawcze i chirurgiczne. Tzw. podwichnięcia mogą się powtarzać i trudno to przewidzieć.

Najlepiej udać się do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zaburzeń stawu skroniowo - żuchwowego. Na podstawie przeprowadzonej diagnostyki wdroży właściwe leczenie.

Problemy z żuchwą mogą wynikać z dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego, szczególnie jeśli towarzyszą temu inne objawy m.in. bóle głowy, ścieranie i kruszenie się zębów, budzenie się rano z napiętymi, obolałymi mięśniami żwaczowymi, trzaski w stawie s.ż. Może to wynikać z wad rozwojowych, a pogłębiać się w stresie. Stomatolog może zlecić w tym celu zdjęcia RTG, które uwidocznią ew. zwyrodnienia, ustawienie zębów czy stan kości. Dentysta powinien też zbadać staw doplerem i palpacyjnie.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry