Ból w pachwinie, przy jądrach oraz w nerkach

Witam! Mam 28 lat. 2 miesiące temu miałem zabieg żylaków powrózka nasiennego III stopnia. Wyjątkowo dobrze wszystko zniosłem. Rana ładnie się zagoiła. Praktycznie po 2 tygodniach w ogóle nie wyczuwałem żył w miejscu, w którym wcześniej wyczuwałem cały splot żyłek. Tydzień temu przeziębiłem się. Podczas kaszlu po kilku dniach zacząłem czuć lekki ból przy jądrach, pachwinie i w nerkach. Mam też wrażenie jakbym znów wyczuwał te żyły... Czy to oznacza ze w wyniku przeziębienia i kaszlu coś mogło się uszkodzić i wróciły żylaki? Wiem, że w zasadzie dopiero po 3 miesiącach można ocenić, czy zmiany ustąpiły, ale ja już byłem bardzo dobrej myśli, kiedy nagle takie coś... Bardzo proszę o odpowiedz, ponieważ martwię się.

Bez bezpośredniego badania nie odpowiem Panu konkretnie na to pytanie. Dopiero badaniem fizykalnym lub po wykonaniu USG Dopplera można by wyjaśnić obecną sytuację. Być może pod wpływem kaszlu (przemieszczanie się powrózka nasiennego w kanale pachwinowym) doszło tylko do podrażnienia struktur powrózka nasiennego. Być może to tylko obrzęk właśnie tych struktur, a nie nawrót żylaków (zbyt wcześnie po operacji, aby to oceniać). Taki stan powinien samoistnie się wycofać. Tak jak Pan pisze konkretnej oceny efektu leczenia operacyjnego żylaków powrózka nasiennego można dokonać dopiero około 3 miesiące po zabiegu. Jeśli ma Pan w tym względzie wątpliwości to trzeba z tym problemem udać się na konsultację do urologa.