Ból w pępku w czasie ciąży

Witam.
Jestem w 15 tygodniu ciąży i od tygodnia mam silne bóle w okolicy pępka, ból się nasila gdy kaszlę, kicham, bądź próbuję wstać, czyli wtedy kiedy napinam mięśnie brzucha.
Przez ostatnie 2 tygodnie byłam chora, więc zastanawiam się co może być przyczyną tych bóli.

Zaznaczam, że nie mam żadnych krwawień, lub innych dolegliwości. Nie brałam żadnych lekarstw tylko piłam sok z cebuli i jadłam czosnek, czyli leczyłam się domowymi sposobami. Jedyne co brałam to paracetamol.
Czy ból w pępku to mogą być więzadła macicy, które się rozciągają?
Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania, bardzo mnie to martwi.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ból raczej nie może być spowodowany przez pociąganie za więzadła, na których zawieszona jest macica. Ból taki jest odczuwany zwykle w podbrzuszu, z boku, a nie centralnie. Przyczyną może być rozciąganie skóry i powłok brzusznych przez rosnący w macicy płód, w okolicy pępka są one najsłabsze i zwykle tam koncertuje się uczucie dyskomfortu i bólu. Jeżeli bólowi temu nie towarzyszą inne niepokojące objawy, to raczej nie jest on groźny.

Pozdrawiam serdecznie!