Ból w piersi: czy to może być rak?

Witam.

Mam 20 lat i od dłuższego czasu odczuwam ból z boku prawej piersi (tylko prawej). Czasami ból jest większy, odczuwam też niekiedy jakby lekkie pieczenie, kłucie. Badając piersi wydaje mi się, że w tej prawej wyczuwam kilka guzków. Jeden jest większy i wydaje mi się, że kieruje się w okolicę pachy, co bardzo mnie martwi. Poza tym żadnych zaczerwienień, ani wycieków z brodawki nie mam. Czy w moim wieku to może być rak? Dodam, że ani u mojej mamy, babci czy cioci nie występował nigdy rak piersi. Nie byłam jeszcze u lekarza, ale oczywistym jest, że się do niego wybieram, jednak proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować zmianę łagodną piersi typu włókniakogruczolaka, torbieli lub też mastopatię. Wymienione potencjalne przyczyny często mogą powodować dolegliwości bólowe ze strony piersi.
Aby określić dokładną przyczynę konieczne będzie badanie fizykalne piersi oraz badanie USG piersi. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe ewentualne wdrożenie leczenia.
Z uwagi na wiek prawdopodobieństwo wystąpienia zmiany złośliwej jest bardzo niskie. Rak piersi jest domeną kobiet po 50. roku życia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl