Ból w piersi odczuwalny podczas dotyku sutka

Witam, Mam 20 lat, od miesiąca męczy mnie ból w prawej piersi. Ból odczuwalny jest tylko podczas dotyku w miejscu sutka. Co to może być? Czy ćwiczenia fizyczne, które wykonuje mogą powodować taki stan?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć tło infekcyjne, mogą być wynikiem nadmiernie intensywnych ćwiczeń fizycznych jak i zmian organicznych w gruczole piersiowym. Sugeruję przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki - przede wszystkim USG.