Ból w piersiach a zaburzenia cyklu

Witam, od trzech dni odczuwam uporczywy ból w piersiach (nigdy takiego nie miałam). Jest to ból rwący, jestem w 21 dniu cyklu (cykl 28 dniowy). W dole brzucha odczuwam obciążenie (jakbym kamień połknęła). Od pół roku regularnie kocham się ze swoim facetem bez zabezpieczenia z myślą o dzieciątku. Czy mam się czym martwić? Czy może to być zaburzona gospodarka hormonalna? Pozdrawiam Magdalena

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji możemy mówić o zaburzonej gospodarcze hormonalnej jako przyczynie ale także o ciąży jako możliwym czynniku sprawczym.