Ból w płacie czołowym i katar

Witam, mam 19 lat i od jakiegos czasu(prawie od miesiaca) towarzyszy mi ból w płacie czołowym, nie jest to typowy ból ale ucisk.. Mam również mniej bądź bardziej nasilający się katar lub zatkany nos, dodam również , ze do tego dochodzi (podczas bólu głowy) nadwrażliwosc na swiatło, oczy czuje jakby miały mi zaraz wypaść, oraz ucisk w okolicy nosa.. boję się czy to może byc cos poważnego ?

Piotr Jurczyk

Witam. Pana objawy najbardziej wskazują na możliwość istnienia przewlekłego zapalenia zatok. Polecam zgłoszenie się do laryngologa, który wykonan badanie fizykalne i zaleci dalsze postępowanie. Doraźnie ulgę powinny przynieść niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz do nosowe leki obkurczające naczynia jamy nosowej. Pozdrawiam.