Ból w plecach pod lewą łopatką a wrzody na żołądku

mam bol w plecach pod lewa lopatka ,prosze o info jaka moze byc przyczyna ? mam wrzod na zoladku tzw gastritis chroniczny Pzdrw hania

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyną opisanych dolegliwości bólowych może być zapalenie żołądka i choroba wrzodowa. Powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego. Niezbędne może okazać się zastosowanie farmakoterapii (ewentualna eradykacja zakażenia H. Pylorii, jeśli obecne + inhibitory pompy protonowej).
Należy jednak wykluczyć inne potencjalne przyczyny bólu w okolicy lewej łopatki - problemy z sercem - choroba niedokrwienna serca, miażdżyca tętnic wieńcowych, wady zastawkowe serca, nadciśnienie tętnicze, itd.