Ból w podbrzuszu?

Od dwóch dni dokucza mi ból w podbrzuszu, po obu stronach. Jest dosyć dziwny, boli mnie jak chodzę, siedzę oraz jak się dotykam. Trwa cały czas, z różnymi natężeniami. Czego mogą to być objawy? Jestem obecnie w trakcie przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Czy to może być objaw ciąży?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bóle podbrzusza mogą zdarzać się we  wczesnej ciąży, ale także mogą być spowodowane po prostu owulacją. Pierwsza owulacja po odstawieniu pigułek może wystąpić z pewnym opóźnieniem (może wystąpić np. 3-4 tygodnie po odstawieni pigułek) - co za tym idzie, także miesiączka może być opóźniona i nie musi to oznaczać ciąży! Jeśli nadal ma Pani wątpliwości - warto zrobić test ciążowy.

Inną przyczyną bólów podbrzusza może być zapalenie przydatków.

Pozdrawiam!