Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból w podbrzuszu?

Od dwóch dni dokucza mi ból w podbrzuszu, po obu stronach. Jest dosyć dziwny, boli mnie jak chodzę, siedzę oraz jak się dotykam. Trwa cały czas, z różnymi natężeniami. Czego mogą to być objawy? Jestem obecnie w trakcie przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Czy to może być objaw ciąży?

ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam!

Bóle podbrzusza mogą zdarzać się we  wczesnej ciąży, ale także mogą być spowodowane po prostu owulacją. Pierwsza owulacja po odstawieniu pigułek może wystąpić z pewnym opóźnieniem (może wystąpić np. 3-4 tygodnie po odstawieni pigułek) - co za tym idzie, także miesiączka może być opóźniona i nie musi to oznaczać ciąży! Jeśli nadal ma Pani wątpliwości - warto zrobić test ciążowy.

Inną przyczyną bólów podbrzusza może być zapalenie przydatków.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety