Ból w podbrzuszu, kroczu, pochwie - jakie wykonać jeszcze badania?

Od roku borykam się z dziwnym bólem podbrzusza i w kroczu. Czasem jest to ostre, silne kłucie w kroczu niepozwalające zasnąć. Inny ból towarzyszy mi od miesiączki przez cały cykl, również w czasie stosunku czy badania. Jest to ból w pochwie, rozpychanie, rozrywanie od środka. Badania ginekologiczne - wszystko w normie, wysoki, ale mieszczący się w normie poziom testosteronu. Ginekolog nic nie "widzi". Miałam robioną kolonoskopię i gastroskopię. W kolonoskopii tylko małe żylaki odbytu, gastroskopia wykazała zapalenie żołądka (zaczęłam leczenie). Prawdopodobnie mam zespół jelita wrażliwego. Dodatkowo od L2-S1 centralna protruzja jądra miażdżystego z cechami ucisku worka oponowego. Boli mnie też niżej, więc możliwe, że jądro wysuwa się również z kręgów krzyżowych. Chciałabym zajść w ciążę, od roku nie stosujemy zabezpieczeń i na razie nic. Bardzo proszę o pomoc, szczególnie w kwestii dziwnego bólu. Z góry dziękuję, K

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam

Ze strony ginekologicznej proponowałabym zrobienie posiewu z pochwy/badanie czystości pochwy, aby wykluczyć jakieś tlące się zakażenie. Do tego warto zrobić USG jamy brzusznej oraz USG TV (transwaginalne, czyli przezpochwowe).

Z powodu licznych przepuklin kręgowych proponuję też wizytę u neurologa, aby określił czy nie są one przyczyną Pani dolegliwości.
Żylaki odbytu i choroby jelit mogą dawać bóle o charakterze kłuć, zwłaszcza przy siadaniu. Wskazane jest wykonanie panelu podstawowych badań u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam