Ból w podbrzuszu poczas chodzenia. Czy to może być jakiś problem z ciążą?

Witam,
mam 27 lat. Jestem w 21 tygodniu ciąży, od wczoraj odczuwam silne bóle po prawej stronie podbrzusza, głównie podczas chodzenia. Dwa dni temu byłam u ginekologa, miałam robione USG i wszystko było ok. Odczuwam ruchy dziecka jak wcześniej.
Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, które raz nasila się w czasie ciąży, a raz ustaje. Przyjmuję S***, nie wiem, czy te bóle podbrzusza mogą być spowodowane WZJG, bo wcześniej nie miałam takich bólów.
Czy to może być jakiś problem z ciążą? Czy mam udać się do lekarza ginekologa, mimo iż dwa dni temu byłam?
Ślicznie dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Skoro opisywany przez Panią ból pojawił się po raz pierwszy, proponowałabym wizytę u ginekologa, by ponownie ocenić przebieg ciąży.
W drugiej kolejności warto zasięgnąć opinii lekarza, pod którego opieką pozostaje Pani w związku z WZJG.