Ból w podbrzuszu podczas aktywności fizycznej - jak zdiagnozować przyczynę?

Witam, zaczne od tego ze od 15 lat gram systematycznie w pilke nozna i dosyc czesto (mam 25 lat). Niestety od ponad 6 mieisiecy mam bole w podbrzuszu (Nisko bardziej z prawej strony ale nie naciaga na pachwine). Bylem u lekarza pierwszego kontaktu stwierdzil ze mam zylaki w moszni, lecz urolog po wykonaniu USG wykluczyl taka mozliwosc. Podstawowe badania moczu byly prawidlowe. Urolog postawil bardziej na przepukline, natomiast chirurg powiedzial ze nie jest to przepuklina poniewaz nie puchnie wieczorami i bol szczegolnie jest silny nad ranem. Zrobilem sobie przerwe na mesiac ale po powrocie na boisko znowu zaczal sie bol. Poszedlem do lekarza sportowego (ortopeda), po zbadaniu stwierdzil ze wyglada to na konflikt udowo panewkowy. Po wykonaniu USG bioder/miednicy lekarz napisal ze to FAI typu CAM, natomiast lekarz medycyny sportowej nie byl przekonany i wyslal mnie na rezonans miednicy bioder co nie wykazalo jakchkolwiek nieprawilowosci (Jedynie male zapalenie szpiku kostnego). Wspomne tez o tym ze po powrocie znowu zrobilem przerwe okolo 5 miesiecy i wczoraj pogralem troche i znowu czuje klucie/bol. Bylem tez u dwoch rehabilitantow, jeden powiedzial ze problemy bardziej miesniowe i dal mi zestaw cwiczen ktore niestety nie pomogly a drugi powiedzial mi ze nie wyglada to cos co by bylo w jego zakresie. Moze Pantwo tutaj sie spotka;liscie z czym podobnym lub wiecie gdzie mnie dalej pokierowac. Jakie badania? Jaki Lekarz? za 10 dni ide znowu do lekzra sportowego ale tymczasem moze powieniem inne badania wykonacz lub isc do innego specjalisty. Dziekuje serdecznie i pozdrawiam.

Dobry wieczór,
Pana objawy mogą sugerować z dużym prawdopodobieństwem obecnośc przepukliny pachwinowej. Zdarza się, że nie ma zewnętrznych objawów sugerujących przepuklinę - obecnośc worka przepuklinowego unoszącego/uwypuklającego skórę tej okolcy. Może być sutuacja, że do poszerzonego pierścienia pachwinowego głębokiego (tzw. miejsce wejścia przepukliny zlokalizowane w jamie brzusznej) wpukla się tłuszcz przedotrzewnowy dająć dolegiwości bólowe i dyskomfort tej okolicy, odczuwany szczególnie podczas lub po wysiłku fizyczny. Podstawą jest badanie fizykalne. Proszę pamiętać, że moja sugestia nie wyklucza istnienia innego problemu.